اعضای خانه مطبوعات استان پالایش می‌شوند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

اعضای خانه مطبوعات استان پالایش می‌شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  از پالایش اعضای خانه مطبوعات استان پس از  پس از مرحله به روز رسانی اطلاعات خبر داد.

 

به گزارش ندای شهروند امرالله حسنی روز دوشنبه در نشست خبری پیرامون انتخابات خانه مطبوعات استان با بیان اینکه مهلت به روز رسانی مستندات و مدارک اعضای خانه مطبوعات تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۲ آذرماه جاری ادامه دارد، افزود: بعد از فرایند به روز رسانی از ۲۳ آذرماه پالایش اعضا براساس اساسنامه خانه مطبوعات آغاز خواهد شد و امید است بتوانیم با استخراج مدارک و آثار اهالی رسانه و فعالان مطبوعاتی استان را از مزایای این خانه بهره‌مند کنیم.

 

وی با اینکه تاکید امسال معاونت رسانه ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که مدارک اعضای خانه مطبوعات باید کامل باشد، ادامه داد: فرآیند انتخابات بر اساس قانون مشخص شده و همه اقدامات توسط خانه مطبوعات انجام می شود و تنها وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی مدارک است و دخل و تصرفی در ثبت اعضا ندارد.

وی در خصوص درخواست برخی از اصحاب رسانه در خصوص برگزاری انتخابات خانه به صورت حضوری، گفت: با توجه به اینکه این رویداد به صورت سراسری و الکترونیکی است، طبق اعلام معاونت رسانه و تبلیغات، امکان برگزاری حضوری انتخابات وجود ندارد.

انتخابات دوره قبل هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات استان زنجان خرداد ماه ۱۳۹۹ برگزار شده بود. که با مشارکت ۶۸ درصدی اعضای خانه مطبوعات استان زنجان همراه بود.

گفتنی است بر اساس آمار موجود در سامانه جامع رسانه های کشور هم اکنون در استان زنجان ۷۹ رسانه دارای مجوز فعالیت می کنند که از این تعداد ۳۴ رسانه چاپی و ۴۵ رسانه الکترونیک یا برخط هستند.