اولین گفتاورد ملی نخبگان برگزار می‌شود

اولین گفتاورد ملی نخبگان برگزار می‌شود

رییس بنیاد نخبگان استان زنجان از برگزاری اولین گفتاورد ملی نخبگان با شعار «نخبگان؛ حکمرانی دانش‌بنیان» خبر داد.

به گزارش ندای شهروند،سیف‌اله رسولی، اظهار کرد: رویداد رقابتی گفتاورد ملی نخبگان، با هدف تعامل نخبگان، مدیران و سایر اقشار مردم برگزار می‏‌شود و مخاطبان این رویداد، همه آحاد جامعه که راه‌حلی برای چالش‌های کشور دارند، هستند.

 

وی تصریح کرد: در گفتاورد ملی نخبگان، مردم می‌توانند ایده‌های خود را در ۵ محور اصلی شامل حوزه‌های «مالی، پولی و ارزی»، «مدیریت منابع طبیعی»، «امنیت غذایی»، «نظام سلامت و بیمه» و «حکمرانی و سیاستگذاری» ارائه کنند. این رویداد فرصتی برای گفتگو و شنیده شدن ایده‌های مردم است و برای بنیاد ملی نخبگان و دایره حکمرانی کشور فرصتی برای تعامل با نخبگان و کشف آنها است.

 

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با اشاره به اینکه این رقابت دربر دارنده مجموعه مناظره‌هایی برای رسیدن به چرخش‌های تحول‌آفرین خواهد بود، افزود: از مراحل برگزاری این رویداد گفت و شنود مابین صاحبان ایده‌ها و تبادل ایده‌‏ها است که تقویت ایده‌های نخبگانی در حوزه های مختلف را بدنبال دارد و منجر به افزایش تفاهم اجتماعی و دانش بنیان تر کردن مدیریت کشور می‌شود.

 

رسولی با اشاره به پهنه‌بندی استان‌های کشور، گفت: این رویداد در سراسر کشور و در هشت پهنه اجرا می‌شود. از میان ایده‌های واصله در پهنه آذربایجان، که شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان است، ایده‌ها و طرح‌های برتر به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

 

وی افزود: در مرحله منطقه‌ایی، ایده‌های برگزیده استانی به میزبانی بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی و در شهر تبریز به نمایش و در معرض داوری منطقه‌ایی گذاشته خواهد شد تا فرصتی برای انتخاب آثار برگزیده پهنه آذربایجان مهیا شود.

 

رسولی اظهار کرد: در ادامه رویداد، به افراد و تیم‌های صاحب ایده‌های برتر، یک فرصت زمانی قابل توجه و حمایت و پشتیبانی‌های مناسب ارائه می‌شود تا راه‌حل‌ها، عملیاتی‌تر شوند و ضمانت اجرایی پیدا کنند آنگاه داوری های دور سوم با حضور مدیران اجرایی و اندیشمندان خبره هر موضوع، برای طرح‌های راه یافته به مرحله کشوری انجام می‌شود.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: جوایز قابل توجه مادی و معنوی برای حمایت و پشتیبانی از افراد یا تیم‌هایی که ایده‌ها و طرح های برتر را داشته و به مراحل میانی و نهایی راه می‌یابند در نظر گرفته شده که از آن جمله می‌توان به جایزه نقدی هر برگزیده کشوری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و اعتبار پشتیبانی برای پیاده‌سازی ایده و طرح‌ به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال دیگر اشاره کرد.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: صاحبان ایده در حوزه‌های یاد شده از همه اقشار جامعه مخاطب اولین گفتاورد ملی نخبگان هستند که می‌توانند تا تاریخ ۲۸ خردادماه با مراجعه به آدرس https://debate.bmn.ir/ به صورت انفرادی و یا گروهی نسبت به ثبت‌نام، بارگذاری و ارسال ایده‌های خود اقدام کنند.