۴۷۰‌ اثر به دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» ارسال شد

۴۷۰‌ اثر به دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» ارسال شد

دبیر دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» گفت: ۴۷۰‌ اثر از ۱۶۷ شاعر به دبیرخانه این رویداد فرهنگی ارسال شد.

به گزارش ندای شهروند مهدی ساشورپور در آیین اختتامیه دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» حضرت زینب (س) با بیان اینکه در سال گذشته نخستین دوره شعر «بانوی بلاغت» در دو زبان فارسی و عربی در سطح ملی برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته ۳۶۰ اثر از سراسر کشور برای کنگره ملی شعر بانوی بلاغت جمع‌آوری و همچنین کتاب آثار منتخب دوره قبل نیز چاپ شد.

وی با بیان اینکه امسال دومین کنگره بین‌المللی شعر«بانوی بلاغت» در سطح بین‌المللی برگزار شد و فراخوان کنگره به کشورهای همسایه نیز ارسال شده بود، گفت: در دومین دوره کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» اشعاری از کشورهای همسایه نیز دریافت شد.

دبیر دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» با بیان اینکه امسال در این دوره ۲ اثر از کشور لبنان، ۱۰ اثر از کشور عراق و شعری از کشور پاکستان به کنگره ارسال شده بود، افزود: یکی از تفاوت‌های کنگره سال جاری با سال گذشته، حضور اشعار عربی در مجموعه کتاب و فراخوان دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» بود.

ساشورپور گفت: در دومین کنگره شعر «بانوی بلاغت» آثار در سه زبان ترکی، فارسی و عربی جمع‌آوری شد.

دبیر دومین کنگره بین‌المللی شعر «بانوی بلاغت» بیان داشت: ۱۳۶ شعر از ۱۱۲ شاعر در مجموعه دوم به چاپ رسیده است و همچنین ۱۷۰ اثر ترکی، ۲۰ اثر عربی و ۳۸۰ اثر در بخش عمومی، فارسی و نیمایی برای کنگره ارسال شده بود که در نهایت از ۱۴ شاعر تجلیل شد.