کتله‌خور بی‌نظیر است وزیر میراث در زنجان:

کتله‌خور بی‌نظیر است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آثار تاریخی و گردشگری ایران باید از طرق مختلف به مردم دنیا معرفی شود که یکی از این راه‌ها ثبت جهانی کردن آنهاست.

به گزارش ندای‌شهروندآنلاین، عزت‌اله ضرغامی روز جمعه در جریان سفر به زنجان و بازدید از ظرفیت های گردشگری استان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های گردشگری بسیاری است، افزود: یکی از این ظرفیت‌ها غار کتله‌خور بوده که در منطقه بی‌نظیر است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان در مسیر توسعه زنجان، اظهار کرد: آثار و ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی و تمدنی ایران باید از طرق مختلف به مردم دنیا معرفی شود و یکی از بهترین راه‌های آشنایی مردم دنیا با آثار تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری کشورمان، ثبت جهانی این آثار است.

وی با اشاره به انجام مقدمات لازم برای ثبت جهانی غار کتله خور در یونسکو، بیان کرد: ما باید به مردم دنیا که گردشگری حق آنهاست؛ این مجموعه را بشناسانیم.

ضرغامی امروز ابتدا از غار کتله خور، زرین غار، شهر سهرورد زادگاه شیخ اشراق شهرستان خدابنده و پروژه عمرانی در ضلع شرقی و جنوب شرقی گنبد سلطانیه بازدید کرد.

یکی از جاذبه‌های گردشگری استان زنجان غاری آهکی و بسیار زیبا به نام کتله‌خور است.

این غار یکی از اعجاب‌آورترین غارهای جهان محسوب می‌شود و در شهر گرماب شهرستان خدابنده قرار دارد .

همچنین گنبد سلطانیه نیز به عنوان بزرگترین گنبد آجری جهان و به عنوان هفتمین اثر ایران در فهرست یونسکو به ثبت رسیده‌ است که مورد بازدید وزیر قرار گرفت.