خدمات مشاوره رایگان به مناسبت هفته ازدواج در زنجان ارائه می‌شود

خدمات مشاوره رایگان به مناسبت هفته ازدواج در زنجان ارائه می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: خدمات مشاوره رایگان در استان به مناسبت هفته ازدواج ارایه می‌‎شود و گروه‌های هدف می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

به گزارش ندای شهروند، روح اله خدابنده لو روز چهارشنبه با بیان این مطلب به مناسبت هفته ازدواج، افزود: زوج‌هایی که در پرداخت هزینه جلسات مشاوره پیش از ازدواج مشکل دارند، پشتیبانی می‌شوند تا بتوانند در هفته ازدواج از خدمات مشاوره روانشناختی و پیش از ازدواج در مراکز مشاوره دولتی این سازمان به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

 

وی اضافه کرد: مشاوره ازدواج به زوج‌ها کمک می‌کند تا با شناخت عمیق‌تر خود و طرف مقابل برای ورود به زندگی مشترک آماده‌ شوند و احتمال موفقیت ازدواجشان افزایش یابد.

 

این مسوول با بیان اینکه در سال گذشته بیش از سه هزار نفر از مخاطبان در گروه سنی ۱۵ تا ۳۰ سال در استان، مهارتهای آموزشی پیش از ازدواج را فرا گرفتند، گفت: مشاوره ازدواج و یا مشاوره قبل از ازدواج، فرآیندی است که امروزه بسیاری از زوج‌ها پیش از آغاز زندگی آن را طی می‌کنند.

 

خدابنده لو افزود: این برنامه در سال گذشته توسط مدرسین و آموزشگران مجرب و آموزش دیده در مدارس، دانشگاه ها، مساجد، محلات و مراکز خدمات بهزیستی و مثبت زندگی برای مخاطبین اصلی و گروه هدف به صورت رایگان اجرا شد و در سال جاری نیز برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل بهزیستی زنجان همچنین به کتاب آموزشی “۱۲ ساعت تا ازدواج باشکوه” که به همت معاونت امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهیه شده و در اختیار سایر استان ها قرار گرفته است، اشاره و خاطر نشان کرد: این کتاب در ۲ بخش نظری و کاربردی با هدف آشنایی مدرسان با سیر تحولی خانواده در ایران و جهان و ارائه راهنمای عملی برای اجرای موفقیت آمیز برنامه آموزش ازدواج و پیشگیری از جدایی و تحکیم روابط زوجین نگارش شده است.

۱۹ تا ۲۵ خرداد به عنوان هفته ازدواج در کشور نامگذاری شده است.