۶۰ درصد مشترکان گاز استان طبق الگو، مصرف می‌کنند

۶۰ درصد مشترکان گاز استان طبق الگو، مصرف می‌کنند

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر رعایت اصول مصرف صحیح انرژی گفت: ۶۰ درصد مشترکان زنجانی، مطابق الگوی صحیح مصرف، از گاز طبیعی استفاده می کنند.

به گزارش ندای شهروند، مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر رعایت اصول مصرف صحیح انرژی گفت: ۶۰ درصد مشترکان زنجانی، مطابق الگوی صحیح مصرف، از گاز طبیعی استفاده می کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، رحیم سلیمانی نژاد با توجه به اهمیت آموزش و فرهنگ سازی در راستای استفاده بهینه از انرژی اظهار داشت: با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی سعی داریم، درصد مشترکانی را که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند افزایش دهیم.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت دانش آموزان در راستای فرهنگ‌سازی رعایت الگوی صحیح مصرف در غالب همیاران گاز، افزود: برای کاهش مصرف سوخت خانگی، این طرح در مدارس استان از سال ۱۳۸۷ کلید خورد و بازتاب بسیار مناسبی در عمر ۱۴ ساله خود داشته است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، آموزش مدیران و معاونان مدارس را از دیگر برنامه‌های فرهنگی- آموزشی گاز استان در راستای مدیریت هر چه بهتر مصرف ایمن و بهینه گاز عنوان کرد و یادآور شد: اجرای این طرح می تواند، علاوه بر کاهش مصرف گاز طبیعی در داخل مدارس، فرهنگ رعایت الگوی صحیح مصرف خانگی و تجاری را در جامعه تحت تاثیر قرار دهد.
سلیمانی نژاد با بیان اینکه به دلیل عدم وجود زیرساخت های لازم؛ مدارس، یکی از واحدهای پر مصرف گاز محسوب می شوند؛ افزود: ایجاد زیرساخت های مناسب مانند دوگانه سوز کردن سیستم گرمایشی مدارس باید در دستور کار مدیران و مسئولان مربوطه قرار گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت همکاری مدارس و ارگان‌های دولتی در تامین سوخت پایدار، تصریح کرد: تامین سوخت پایدار در فصول سرد سال مستلزم همراهی و همکاری همه مسئولان و مردم است.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان خاطر نشان کرد: رعایت بهینه مصرف باید از ادارات و ارگان‌های دولتی به صورت جدی شروع شود زیرا مردم انتظار دارند ادارات دولتی نیز با رعایت اصولی و صحیح مصرف، در بهینه سازی مصرف سوخت، با آنها همراه باشند.
سلیمانی ‌نژاد؛ استفاده از سوخت دوم برای ادارات، شرکت ها و موسسات دولتی را در فصول سرد سال ضروری دانست و افزود: در حال پیگیری اجرای طرح دوگانه سوز کردن سیستم گرمایشی ادارات شرکت ها و موسسات دولتی استان از طریق استانداری هستیم.
وی همچنین، تامین و ذخیره سوخت جایگزین برای واحدهای تولیدی را قبل از آغاز فصل سرد سال ضروری خواند و گفت: واحدهای صنعتی پرمصرف استان باید از هم اکنون به فکر برنامه‌ریزی و مدیریت سوخت باشند تا با فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم برای استفاده و تامین سوخت جایگزین؛ در فصول سرد نگران ذخیره سازی سوخت مورد نیاز خود نباشند.
وی در پایان تصریح کرد: شرکت گاز استان زنجان آمادگی کامل برای عبور از فصل سرما را دارد.