۴۵ درصد زنان سرپرست خانوار استان تحت پوشش کمیته امداد هستند

۴۵ درصد زنان سرپرست خانوار استان تحت پوشش کمیته امداد هستند

بر اساس آمارهای موجود، ۴۵ درصد زنان سرپرست خانوار استان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

به گزارش ندای شهروندآنلاین، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان  افزود: راهبرد اصلی کمیته امداد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف این نهاد توانمندسازی و ایجاد درآمد باثبات برای مددجویان عزیز تحت حمایت از طریق ایجاد اشتغال است.
روح اله صالحی گفت: به منظور توانمندسازی و زمینه‌سازی برای استقلال اقتصادی مددجویان تحت حمایت خدمات متنوعی به جامعه هدف این نهاد در طول سال ارائه می شود.
صالحی با بیان اینکه با ارائه این خدمت مددجویان مشمول و بهره مند از خدمات این نهاد در این بخش در یک بازه زمانی مشخص و برقراری مستمری تأمین اجتماعی، توانمند و از چرخه این نهاد خارج می شوند،‌ تصریح کرد: واریز حق بیمه تأمین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال سرمایه گذاری برای آینده این خانواده ها بوده و تلاش می کنیم با تقویت این خدمات فرآیند خدمت رسانی تا رسیدن این عزیزان به توانمندی با رویکرد توانمندسازی به صورت هدفمندی استمرار می یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از آغاز طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواری که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند آغاز شده است، گفت: مدت زمان اجرای این طرح یک سال خواهد بود و در قالب این طرح علاوه بر آموزش مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال برای این افراد و پشتیبانی از طرح‌های اشتغال، خدمات مشاوره نیز به گروه هدف ارائه خواهد شد.
وی گفت: تمام تلاش ما بر این است تا این زنان سرپرست خانوار با بهره‌مندی از تسهیلات پرداختی نسبت به ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف به ویژه خیاطی، آرایشگری، فرشبافی و حوزه دامداری بتوانند به نقطه مناسب توانمندی مالی برسند.