۳۷ طرح بزرگ صنعت برق استان زنجان افتتاح شد همزمان با ایام ا... دهه فجر:

۳۷ طرح بزرگ صنعت برق استان زنجان افتتاح شد

آیین آغاز بهره‌برداری از ۳۷ طرح بزرگ صنعت برق استان زنجان با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، استاندار و مدیران ارشد استان زنجان برگزار شد.

به گزارش ندای شهروند آنلاین، محسن افشارچی، استاندار زنجان در این آیین با تاکید بر این‌که برق پایه و اساس توسعه اجتماعی و اقتصادی، انرژی و به‌خصوص برق است گفت: برق به عنوان زیرساختی مهم برای تولید و صنعت است و باید صنایع بزرگ در استان به سمت تولید و خودکفایی در تامین انرژی حرکت کنند و این رویکرد علاوه بر کمک به صنعت برق برای تولید انرژی منجر به افزایش کارایی و کارآفرینی می‌شود.

افشارچی استفاده از انرژی‌های نو را بهترین راه‌کار برای تولید برق دانست و افزود: سرمایه‌گذاری‌های کوچک و بزرگ در این بخش از رویکردهای نهادی دولت است و با ایجاد فرصت برای این سرمایه‌گذاری می‌توان از اتلاف منابع و آلودگی‌های زیست محیطی پیشگیری کرد، دولت مردمی برای تولید انرژی خورشیدی برنامه‌های ویژه‌ای طراحی کرده که در دور افتاده‌ترین روستاها نیز می‌توان به تولید انرژی برق پرداخت.

استاندار زنجان با تقدیر از اقدامات صنعت برق استان و رویکرد این بخش در توسعه بیش‌ازپیش زیرساخت‌های انتقال و توزیع انرژی تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش صنعتگران برق استان زنجان گام‌های بلندی در این حوزه برداشته شده و امید است با همت روزافزون شاهد به بار نشستن این تلاش‌ها باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نیز در این آیین با اشاره به این‌که ۳۷ طرح بزرگ توزیع برق در قالب ۵۸۹ پروژه در جای‌جای استان در فاصله زمانی هفته دولت تا دهه فجر ۱۴۰۱ طراحی، اجرا و به بهره‌برداری رسیده است گفت: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۳۲۳میلیارد ریال با تلاش اکیپ‌های اجرایی و عملیاتی این شرکت به اتمام رسیده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گام باندی در ارتقای سطح ارائه خدمات به مشترکان و پایداری شبکه‌های توزیع برق برداشته شده است.

گفتنی است در این آیین و به صورت وبینار ۳۷ طرح بزرگ صنعت برق در قالب ۵۸۹ پروژه توزیع برق با دستور امام جمعه محترم و استاندار زنجان به بهره برداری رسید. ۲۸۲ پروژه اصلاح و بهسازی شبکه و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار، ۱۳۱ پروژه توسعه و احداث شبکه برای تامین برق متقاضیان جدید و بهبود پایداری شبکه، ۲۳ پروژه احداث و اصلاح روشنایی معابر، ۱۴۳ پروژه اصلاح و بهسازی، توسعه شبکه‌های توزیع برق روستایی و ۱۰ پروژه پیک‌سایی طرح‌های افتتاح شده در آیین امروز بود.