تحصیل آسان در دانشگاه آزاد برای هنرستانی‌ها

تحصیل آسان در دانشگاه آزاد برای هنرستانی‌ها

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: هنرآموزان فارغ التحصیل هنرستان‌های فنی و حرفه ای ، کاردانش و کشاورزی بدون توجه به رشته تحصیلی می‌توانند در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه تحصیل دهند.

به گزارش ندای شهروندآنلاین، علی اکبر شیوخی، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، با بیان اینکه هنرآموزان فارغ التحصیل هنرستان‌ها بدون توجه به رشته تحصیلی می‌توانند در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه تحصیل دهند، اظهار داشت: این دسته از فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها صرف از رشته تحصیلی در مقطع متوسطه می‌توانند در هر یک از رشته‌ های تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل داده و رشته تحصیلی دوره متوسطه و هنرستان محدودیتی برای تحصیل در رشته‌های تحصیلی دانشگاهی در مقطع کارشناسی و کاردانی ایجاد نمی‌کند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال یک فارغ التحصیل رشته سینما یا تئاتر و یا کشاورزی و یا هر رشته تحصیلی دیگر که دوره متوسطه را به صورت ۶ سال ابتدایی، ۳ سال متوسطه اول و ۳ سال متوسطه دوم طی کرده باشد می‌تواند در رشته حقوق، حسابداری، عمران و یا رشته دیگر در مقطع کارشناسی تحصیل کند.

شیوخی ادامه داد: شهریه یک مهد کودک متوسط در شهر زنجان از شهریه بسیاری از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی بسیار بالاتر است به گونه‌ای که شهریه رشته‌های علوم انسانی مانند حقوق و حسابداری در یک ترم حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان است و اگر همین شهریه تقسیم بر ماه‌های ترم تحصیلی گردد ماهانه حدود ۵۰۰ هزار تومان می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان می‌توانند در همه مقاطع تحصیلی از کاردانی تا دکترای تخصصی از وام‌ها و تسهیلات تحصیلی کم بهره استفاده کنند، گفت: فرصت ثبت نام بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی در سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از ۳۱ مرداد آغاز شده است که داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

علی اکبر شیوخی با اشاره به اینکه چگونه در دانشگاه آزاد اسلامی می توان دو رشته تحصیلی همزمان را ادامه داد گفت: کلیه داوطلبان تحصیل اعم از دانشجویان ورودی های قدیم و یا ورودی های جدید می توانند حسب علاقه و توان علمی بصورت همزمان در دو رشته تحصیلی ادامه تحصیل بدهند.

شیوخی به شهریه پرداختی دو رشته ای ها اشاره کرد و اظهار نمود: این قبیل دانشجویان که بصورت همزمان در دو رشته تحصیل می کنند دارای یک شهریه ثابت هستند و شهریه متغیر براساس تعداد واحد در هر رشته محاسبه می شود و در واقع برای دو رشته یک شهریه ثابت واریز می کنند.

وی گفت: داوطلبان مقاطع کاردانی و کارشناسی برای ثبت نام بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی می‌توانند به سامانه www.azmoon.org مراجعه نموده و ثبت نام نمایند و یا به آدرس زنجان: بلوار دانشجو، اراضی پائین کوه، دانشگاه علوم آزاد اسلامی، ساختمان شهید سلیمانی، طبقه دوم مراجعه نمایند.

شیوخی در ادامه افزود: همچنین شماره تلفن‌های ۳۳۱۱۴۴۰۳ – ۳۳۱۱۴۴۰۴ – ۳۳۱۱۴۴۰۵ طی ایام هفته در ساعات اداری آماده پاسخگویی به سئوالات داوطلبان می‌باشد.