۲۸ پروژه کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری رسید همزمان با هفته جهاد کشاورزی:

۲۸ پروژه کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری رسید

همزمان با هفته جهاد کشاورزی در سال ۱۴۰۲ بهره برداری ۲۸ پروژه کشاورزی در استان زنجان به بهره برداری رسید. ۸۲ پروژه بخش کشاورزی دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افتتاح گردید.

به گزارش ندای شهروند آنلاین،روح اله حسنی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از افتتاح ۸۲ پروژه بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۳۵ میلیارد تومان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این استان خبر داد و تصریح کرد: افتتاح این تعداد پروژه، اشتغالزایی و تثبیت اشتغال بیش از ۱۲۸۳ نفر را به دنبال دارد.

روح اله حسنی عنوان کرد: ۱۹ پروژه از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح مربوط به حوزه آب و خاک است که ۲ پروژه احداث و بازسازی استخر ذخیره آب به ظرفیت ۱۹۳۰۰۰ متر مکعب- ۳ پروژه لوله گذاری به طول ۲۹۵۰۷ متر- ۳ پروژه کانال انتقال آب به ظرفیت ۱۹۵۰۰۰۰ متر مکعب- ۳ پروژه کانال عمومی انتقال آب به طول ۳۰۵۰ متر و ۸ پروژه اجرای سیستمهای نوین آبیاری به مساحت ۲۶۸ هکتار را شامل می‌شود . وی میزان سرمایه‌گذاری انجام گرفته برای پروژه‌های آب و خاک را بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد. حسنی با اشاره به افتتاح ۲ پروژه احداث گلخانه به مساحت بیش از ۱۳۰۰۰ متر مربع، با اعتباری حدود ۱۳ میلیارد و هفتصد میلیون تومان طی هفته جهاد کشاورزی در استان زنجان، خاطرنشان کرد: همزمان ۷ پروژه امور دام شامل: ۱ پروژه پرورش گاو شیری ۵۰ راسی- ۱ پروژه گوساله پرواری ۱۰۰ راسی-۱ پروژه پرورش بوقلمون ۲۰۰۰ قطعه- ۱ پروژه پرورش مرغ گوشتی ۲۸۰۰۰ قطعه -۲ پروژه پرورش گوسفند داشتی ۱۱۰۰ راسی و ۱ پروؤه جوجه کشی بوقلمون ۲۵۰۰۰۰ قطعه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از ۲۸ پروژه بخش کشاورزی در استان زنجان

روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد، یکی از طرح ها با نام شرکت جوجه آویژه زنجان به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این پروژه ۹۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان روز سه‌شنبه در آیین بهره برداری یکی از طرح ها با نام شرکت جوجه آویژه زنجان که در زمینه جوجه کشی اختصاصی بوقلمون فعالیت دارد، گفت: تولید بوقلمون از اقدامات راهبردی دولت برای جایگزینی آن برای گوشت قرمز و سفید بوده و توسعه تولید آن مستلزم معرفی محصول و استقبال مصرف کنندگان است. روح الله حسنی افزود: افزایش هزینه ها، تولید در بخش کشاورزی را تحت فشار قرار داده و لازم است توجه و حمایت ها از این بخش به ویژه در اختصاص تسهیلات بیشتر شود.

مدیریت شعب بانک کشاورزی استان زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه اکثریت مطلق تسهیلات این بانک با نظارت ها و رصدهای انجام شده در مسیر رونق تولید هزینه شده است، گفت: خوشبختانه استان زنجان در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته و بهره برداری از مدرن ترین واحد جوجه کشی اختصاصی بوقلمون گام دیگری در این مسیر است. شرکت جوجه آویژه زنجان از زیر مجموعه های شرکت تعاونی صنعت یکپارچه بوقلمون شمال غرب(هندوشکا) و مدرن ترین واحد جوجه کشی اختصاصی بوقلمون در کشور بوده و بهره برداری از آن حرکتی مهم در تکمیل زنجیره تولید گوشت بوقلمون است. برای بهره برداری از این پروژه ۹۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده که ۲۴ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات بانک کشاورزی است. این مجموعه ۳۰ درصد گوشت بوقلمون کشور را تولید می کند.