۹ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای در زنجان تولید شد

۹ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای در زنجان تولید شد

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان از تولید ۹ فیلم کوتاه و انیمیشن در استان به منظور شرکت در سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای خبر داد.

به گزارش ندای شهروند آنلاین، امیرنعمتی افزود: چهار مورد از این آثار با عنوان های کیک تولد به کارگردانی وحید انصاری، مساعده به کارگردانی شبنم طارمی، فرصت به کارگردانی مهدی خدایی و پویانمایی آنا به کارگردانی میثم سیفی جزو فیلمنامه‌های تصویب شده در دفتر هنرهای تصویری است.

این مسوول ادامه داد: همچنین اثر پویانمایی ریش ریشو به کارگردانی جعفر صیادی در شورای تصویب فیلمنامه حوزه هنری زنجان مورد تصویب و حمایت قرار گرفت.

نعمتی افزود: تعداد سه فیلم کوتاه تجربی نیز در قالب ۱۰۰ ثانیه توسط فعالان باشگاه مستندسازی حوزه هنری استان زنجان با عناوین مشت آخر، داستان دست‌ها و ایران عزیز تولید شده است.

وی اضافه کرد: تعدادی از هنرمندان فیلمساز مرتبط با حوزه هنری نیز برای شرکت در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ تولیداتی داشته اند.

به گفته این مسوول، امسال حمایت‌های ویژه‌ای از سوی معاونت راهبری امور استان‌ها برای تولیدات فیلم ۱۰۰ در استانها انجام گرفت و در حدود ۱۰۰ اثر در سراسر کشور تولید شد که این موضوع نویدبخشِ دمیده شدن روح تازه‌ به تولید آثار ارزشمند سینمای کوتاه در استان‌ها است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ به همت سازمان سینمایی سوره اوایل اسفند ۱۴۰۱ برگزار می شود.