یادواره شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان برگزار شد

یادواره شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان برگزار شد

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در یادواره شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان دفاع مقدس را بخشی مهم از هویت ملی ایران اسلامی دانست.

به گزارش رندای شهروند، پیام جوادی در این آیین که همزمان با هفته دفاع مقدس و به میزبانی توزیع برق زنجان برگزار شد، گفت: ایثار و مقاومت غیورمردان و شیرزنان این سرزمین در سال‌های جنگ تحمیلی از حافظه تاریخی کشورمان پاک نخواهد شد و وظیفه تک‌تک ماست که یاد و خاطره ایثارگرانی که بی‌چشم‌داشت و سبک‌بال پای در رکاب رشادت نهادند را گرامی داریم.

جوادی انتقال مفاهیم ارزشمند روزهای دفاع مقدس را راهکاری آینده‌ساز برای نسل جوان دانست و افزود: قصه‌های اساطیری در فرهنگ غنی ایران سینه به سینه منتقل شده و فرهنگ ایثار و شهادت در دفاع مقدس نیز باید سینه‌به‌سینه به نسل‌های آینده رسیده و در طول تاریخ ماندگار شود. هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی است تا دستاوردهای مکتب ایثار، جهاد و شهادت مرور کنیم.

 

زنجانی ها در همه عملیات ها خط شکن بودند


سردار محمود عباسی نیز در آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان با اشاره به این‌که رزمندگان زنجانی در همه عملیات‌ها حماسه‌آفرین بودند گفت: زنجان دیار غواصان و خط‌شکنان دریادل است و بی‌شک رزمندگان زنجانی ستاره‌های ایثار و رشادت در همه عملیات‌های ۸سال دفاع مقدس بودند که آزادسازی خرمشهر و عملیات بزرگ بیت‌المقدس نمونه بارز این درخشش رزمندگان زنجانی بود و گردان‌های زنجانی نخستین نیروهایی بودند که وارد این شهر شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، در این آیین از خانواده های شهیدان، غلامحسن سلطانی، علی کریمی، اصغر نوروزی، قهرمان ابوالفضلی زنجانی و ۱۶ نفر از ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان تجلیل شد.

گفتنی است یادواره شهدا و ایثارگران صنعت آب و برق استان زنجان، باحضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی، جانشین فرماندهی تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان، مدیران عامل صنعت آب وبرق استان زنجان و شعرخوانی استاد حاج ولی‌اله کلامی به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان برگزار شد.