پیام مدیر سازمان جهانی مایم به جشنواره پانتومیم زنجان

پیام مدیر سازمان جهانی مایم به جشنواره پانتومیم زنجان

مارکو استوجانوویچ، رییس موسسه جهانی مایم، در پیامی به دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان، این رویداد را فرصتی ارزشمند برای علاقه‌مندان و تماشاگران هنرهای نمایشی دانست تا از پانتومیم لذت ببرند.
به گزارش ندای شهروند آنلاین، مارکو استوجانوویچ (Marko Stojanovic)، رییس موسسه جهانی مایم، هنگام ورود به ایران برای شرکت در دومین دوره جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان، پیامی را منتشر کرد.

متن این به پیام به شرح زیر است:

«دوستان عزیز،
اصول حرفه‌ای سازمان پانتومیم جهانی، احترام گذاشتن به همه تلاش‌هایی است که به منظور تمرین، تدریس، ارتقا، شکوفایی و غنی شدن هنر پانتومیم صورت می‌‌‌گیرد و به شکلی حرفه‌ای‌تر، احترام به افراد و موسساتی است که برای این تلاش و کوشش، سرمایه‌گذاری می‌کنند.
ما باور داریم پانتومیم، هنر اول است و همین‌طور بخشی مهم در بسیاری دیگر از هنرهای اجرایی به شمار می‌آید که ممکن است حتی برای افراد حرفه‌ای نیز گیج‌کننده و شگفت‌انگیز باشد.
ما ارتباط بدون گفتار را از نیاکان باستانی خود به ارث برده‌ایم و از آن‌جایی که انسان‌ها موجوداتی داستان‌سرا هستند، پس اولین داستان‌سرایان می‌بایستی پانتومیم‌کار بوده باشند.
از آن‌جایی که پانتومیم یک زبان همگانی و برای همه است، پس بی‌گمان زبان صلح نیز به شمار می‌آید و همین عبارت، شعار سازمان پانتومیم جهانی است.
همین‌جا می‌خواهم از بانیان و دست‌اندرکاران دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان و از هنرمندان حاضر در این رویداد، تشکر کنم. همچنین سپاسگزار همه سازمان‌ها و افرادی هستم که از این جشنواره حمایت کرده‌اند. در پایان از همه علاقه‌مندان و مخاطبان دعوت می‌کنم به جشنواره بیایند و از پانتومیم لذت ببرند، زیرا دلیل حضور همه ما در زنجان، همین تماشاگران هستند.
با تشکر»

مارکو استوجانوویچ، در روز نخست جشنواره پانتومیم زنجان (امروز۱۷ مهر)، در نشستی تخصصی و خبري حضور خواهد یافت و عصر سه‌شنبه ۱۸ مهر، کارگاهی تخصصی برگزار شد.

دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان با مشارکت اداره‌کل هنرهای نمایشی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، انجمن هنرهای نمایشی ایران، خانه پانتومیم زنجان و ارگان‌های استانی به دبیری ساسان قجر از ۱۷ تا ۲۰ مهر ۱۴۰۲ در زنجان در حال برگزاری است.