پارک بانوان غرب به‌عنوان پارک خانواده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد شهردار زنجان:

پارک بانوان غرب به‌عنوان پارک خانواده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد

شهردار زنجان در پاسخ به سوالی در مورد مشکلات پارک بانوان غرب گفت: این پارک بعنوان پارک خانواده مورد بهره برداری قرار میگیرد ضمن اینکه پارک بانوان شرق یکی از پارک های بینظیر در سطح کشور است.

 

به گزارش ندای شهروندآنلاین، علیرضافیروزفر با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد از نگهداری از اماکن شهری بر عهده شهرداری و بقیه از وظایف شهروندان، است عنوان کرد: برخی از اقدامات انجام شده در پارک بانوان نیازمند ورود و کنترل توسط خود شهروندان از جمله بانوان است.

 

شهردار زنجان بابیان اینکه جمع آوری متکدیان صرفا وظیفه شهرداری نیست و دستگاه های مختلف باید به این موضوع ورود کنند از جمع آوری یک هزار و ۲۰۰ متکدی از شهر زنجان خبر داد و افزود: می‌توان گفت، یک هزار و ۱۵۰ نفر از این تعداد به سطح شهر بازگشته اند ضمن اینکه ورود و جمع آوری متکدیان فعال در شهر تابع قوانین خاص خود است به طور مثال شهرداری نمیتواند کودکان کار و متکدیان زیر ۱۸سال را جمع آوری کند.

 

وی از انعقاد قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومانی برای بهسازی جداول و انهار در سطح شهر خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این قرارداد از اواخر هفته آغاز خواهد شد.

فیروزفر در مورد ملموس بودن اقدامات شهری برای همه مردم شهر از جمله پخش آسفالت در همه نقاط شهر گفت: سال گذشته با پخش ۱۶۵ هزار تن آسفالت یک اقدام جمعی برای همه شهر انجام شده است. شهردار زنجان با بیان اینکه احداث سرعت گیر در سطح شهر تصمیمی مختص شهردار نیست افزود: این تصمیم در شورای ترافیک اتخاذ میشود.

شهردار زنجان با بیان اینکه در حوزه هوشمندسازی زنجان به عنوان دوازدهمین شهر وارد عمل شده است، گفت: تا یک سال آینده همه خدمات الکترونیکی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اپلیکیشن «شهروندسپاری» شهرداری که در زمینه خدمات الکترونیکی پروانه ساخت و ساز و استعلامات مربوط خدمات می‌دهد در سطح کشور بی‌نظیر است. فیروزفر افزود: همچنین سامانه «معراج» آرامستان راه اندازی شده و بخش دیگری از خدمات شهرداری را به صورت الکترونیکی ارائه می‌دهد.