نمایشگاهی که منجر به بستن قرارداد نشود به درد نمی خورد رییس پارک علم و فن آوری زنجان:

نمایشگاهی که منجر به بستن قرارداد نشود به درد نمی خورد

 

جذب مشتری برای عرضه محصولات یکی از مشکلات تولید کنندگان از جمله در عرصه فن بازار و پژوهش است هر ساله نمایشگاه های موازی بسیاری برگزار می شود که تولید ثروت نمی کنددر حالی که کارکرد نمایشگاه باید جذب مشتری و ایجاد تقاضا برای عرضه تولیدات باشد.

 

به گزارش ندای شهروند، فن‌بازار بنگاه معاملاتی برای محصولات فناوری و درتلاش برای پیوند عرضه و تقاضا در این حوزه است، شناسایی و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری،جذب سرمایه‌گذار، تسهیل روند تجاری‌سازی دانش‌فنی و سایر فعالیت‌های حرفه‌ای که منجر به توسعه بازار فناوری می‌شود به واسطه حضور در نمایشگاه ها فراهم می شود در صورتی که در واقعیت چنین نیست.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان درحاشیه بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش،فناوری و فن بازار زنجان که در محل کارخانه کبریت برگزار شد به تاثیر نمایشگاه ها در رونق اقتصادی اشاره کردو افزود: با وجودی که تحریم ها موجب بروز کندی و در پاره ای از موارد، قطعی در زمینه تامین کالای شرکت ها شده است. ارائه فن آوری جدید وصنایعی که متاثر ازتحریم ها است می تواند باعث جذب مشتری شود.

 

علی آذر پیوند گفت: در این نمایشگاه ۴۹غرفه فناوری اطلاعات را ارائه کرده اند و هر دستگاهی اعم از شرکت ها و دانشگاه ها نوآوری و پژوهش های خود را ارائه می دهند که باید شرایطی فراهم شود صنعت، این موارد را شناسایی و استفاده کند.

 

آذر پیوند تاکید کرد: فن بازار باید پیوند دهنده ارتباط بین پژوهش، فناوری و صنعت باشد .

 

وی یادآوری کرد: غرفه های حاضر کارهای خوب و ارزشمندی ارائه داده اند ولی تولیدات وقتی ارزشمند می‌شوند که فن آوری جدیدی ارائه کنند و تکنولوژی در کارها لحاظ شود که تمام سعی ما این است تا شرکت های فن آور را به بازار برسانیم.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: نمایشگاه های موازی بسیاری برگزار می شود که بیشتر حالت نمایشی دارد در حالی که نمایشگاهی که در آن قرار دادی بسته نشود ومحصولی به فروش نرسد به درد نمی خورد.

 

آذر پیوند اظهارداشت: در کل کشور بسیاری از افراد محصول را تولید می کنند اما در بخش مارکتینگ و بازاریابی دچار مشکلاتی هستند که باید تلاش کنیم اکوسیستم کامل شود.

 

وی گفت: نمایشگاه فرصت مناسبی است برای نمایش و ارائه توانمندی ها برای بازاریابی و هدف از حضور فناوری جذب مشتری و بازاریابی است که باید زحمات پژوهشگران، فناوران و تولید کنندگان را دراین نمایشگاه ها به نحو خوبی برای ذینفعان ارائه کنیم.

 

رییس پارک علم و فن آوری از تلاش برای افزایش بودجه پارک‌ها خبر داد و افزود:پارک زنجان در سال ۹۷ تاسیس شده و نسبت به پارک‌های سایر استان ها در موقعیت خوبی قرار ندارد بنابراین تمام سعی ما بر این است تا توسعه کمی را دراولویت قرار دهیم وبعد از آن توسعه کیفی را در نظر بگیریم .

 

مدیرعامل شرکت فیدارتاو یکی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه که در حوزه تکنولوژی های بتنی فعالیت دارد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازاراستان زنجان گفت: هر چه نمایشگاه هایی از این دست در حوزه پژوهش و کسب و کارها پویاتر، رونق اقتصادی و رقابت پذیری بیشتر شود ارگان ها با اعلام نیاز هایشان به نو آوری های روز دسترسی پیدا می‌کنند.

 

پویا کاوند افزود: علاوه بر این خروجی این نمایشگاه ها تعامل بیشتر سایر شرکت ها و شناسایی فن آوری نوین است که سرمایه گذاران بیشتری جذب شده و پروژه های سرمایه پذیر خود را بیشتر نشان خواهند دارد.

 

وی یادآوری کرد: از طرفی بیشتر مشکلاتی که در این نمایشگاه ها حس می شود حضور مسوول غیر مرتبط در غرفه هاست که همین موضوع آسیبی است تا محصول به نحو احسن معرفی نشود و در صورت معرفی ناقص شناسانده شود.

 

مدیرعامل شرکت فن بازار در پایان از توانایی مجموعه فیدارتاوی وظرفیت موجود این شرکت در ساخت مبلمان وسقف های دال بتنی که تکنولوژی نوینی است و مقاومت سازه ای در برابر بارهای زلزله را افزایش می‌دهد خبر داد و افزود: این امکان فراهم شده تا بتوانیم با بومی سازی این محصولات کیفیت بالاو قیمت تمام شده را پایین آورده ودر حال حاضر که افزایش قیمت یونولیت مطرح است با استفاده از این تکنولوژی امکان پایین آوردن هزینه ساخت تا ۱۵ درصد پایین تر از تیرچه بلوک فراهم شود.