مادران باردار روستاهای صعب‌العبور اسکان می‌گیرند رییس مرکز بهداشت زنجان:

مادران باردار روستاهای صعب‌العبور اسکان می‌گیرند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: برنامه ریزی لازم اسکان احتمالی مادران باردار روستاهای صعب العبور انجام شده است.

به گزارش ندای شهروند، دکترسراج صادقی در جلسه هماهنگی برون بخشی مادران باردار ساکن مناطق صعب العبور با بیان اینکه؛ برنامه ریزی لازم اسکان احتمالی مادران باردار روستاهای صعب العبور انجام شده است افزود: در صورت دریافت گزارشات هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف و بسته شدن راه های روستاهای مذکور اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت خانواده و مادران باردار در نظام سلامت، طبق روال سال های گذشته مرکز بهداشت شهرستان زنجان با همکاری مدیریت بحران فرمانداری، اورژانس زنجان، جمعیت هلال احمر، اداره راهداری، اداره هواشناسی و با شناسایی و رصد مستمر مادران باردار، در هفته های آخر بارداری اقدام به انتقال و اسکان ایشان در مناطق شهری می نماید.

 

وی تصریح کرد: با توجه به تلاش و کوشش مستمر همکاران در پویش نفس (نجات فرزند سالم از سقط)دانشگاه علوم پزشکی زنجان توانست بیش از ۱۴۲مادر را از انجام سقط منصرف نماید که تاکنون منجر به تولد ۴۴ نوزاد گردیده است. و دانشگاه در این زمینه رتبه عالی در بین دانشگاه های کشور را کسب نموده است.

 

گفتنی ست؛جلسه هماهنگی برون بخشی مادران باردار ساکن مناطق صعب العبور با حضور ارگانها و ادارات دخیل در نجات جان مادران باردار با حضور دکتر سراج رئیس مرکز بهداشت شهرستان زنجان روز پنج شنبه ۴ آبان در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان زنجان برگزار گردید.