زمین روستاهای همجوار شهرها به متقاضیان نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود

زمین روستاهای همجوار شهرها به متقاضیان نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: واگذاری زمین‌های ملی موجود در روستاهای همجوار شهرها به متقاضیان نهضت ملی مسکن از سیاست‌های این وزارتخانه بوده که در حال عملیاتی شدن است

به گزارش ندای شهروند، مهرداد بذرپاش  در جلسه شورای مسکن استان زنجان، افزود: این زمین ها به صورت ۹۹ ساله و با پرداخت تسهیلات ساخت در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی از تامین زمین در قالب حمایت از طرح جوانی جمعیت به صورت گسترده در کشور خبر داد و افزود: واگذاری این زمین ها در ۲ هفته نخست ماه ربیع الاول همزمان با ایام جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) در همه استان ها انجام می شود.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل درجه خاک در برخی اراضی مورد نظر برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، گفت: در استان های مختلف از جمله استان های شمالی و برخی شهرهای کشور که خاک حاصلخیز و مرغوب دارند با این مشکل مواجه هستیم و لازم است این مسأله با ذکر نام شهرها از راه اصلاح قانون حل و فصل شود.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به سهم ۳۰ درصد تولید مسکن در کاهش تورم کشور اشاره کرد و گفت: بانک ها با پای کار بودن در تامین منابع لازم برای پیشبرد پروژه های نهضت ملی مسکن در واقع در راستای کاهش نرخ تورم حرکت می کنند.

بذرپاش به گزارش های مراجع رسمی در خصوص روند کاهشی نرخ تورم مسکن در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت و همراهی دستگاههای مختلف در تولید مسکن، نقش موثری در کاهش کلی نرخ تورم خواهد داشت.