دستگاه سی تی آنژیوگرافی پیشرفته ۲۵۶ اسلایس وارد زنجان شد

دستگاه سی تی آنژیوگرافی پیشرفته ۲۵۶ اسلایس وارد زنجان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام ورود دستگاه جدید سی تی آنژیو گرافی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان گفت: این دستگاه برای اولین بار با تکنولوژی بالا به زودی در این مرکز نصب و راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ندای شهروند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام ورود دستگاه جدید سی تی آنژیو گرافی به بیمارستان آیت الله موسوی زنجان گفت: این دستگاه برای اولین بار با تکنولوژی بالا به زودی در این مرکز نصب و راه اندازی خواهد شد.

دکتر بختیاری در گفتگو با وبدا مرکز زنجان افزود: در استان زنجان دستگاه سی تی آنژیو گرافی وجودنداشت و همشهریان و هم استانی ها به تهران و استانهای مجاور جهت دریافت خدمت مراجعه می کردند.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه با تکنولوژی بالاست و در مقایسه با سی تی های معمولی که دارای ۸یا ۱۶ اسلایس هستند دارای ۲۵۶ اسلایس می باشد افزود: با راه اندازی این دستگاه آنژیو گرافی های عروقی و عروق قلبی انجام می شود و ظرفیت و فرصتی در استان زنجان ایجاد می کند.

مقام ارشددانشگاه با تأکید بر اینکه دستگاه جدید ازجمله دستگاههای ست که تولید داخلی ندارد و با پیگیریهایی که در یکسال و نیم گذشته انجام شد خوشبختانه از خارج از کشور خریداری شد و صبح امروز با ورود به استان زنجان و طی مراحل آماده سازی محل و نصب امیدواریم در طی دو یا سه ماه آینده آماده ارائه خدمت به هموطنان شود.

دکتر بختیاری با بیان اینکه با راه اندازی این دستگاه هم راحتی مردم تأمین و منبع درآمدی نیز برای بیمارستان محسوب خواهد شد تصریح کرد: دستگاه سی تی آنژیوگرافی با دلار یارانه و با قیمت روز حدود ۶۰ میلیارد خریدار شده است .