خرید تضمینی بیش از ۳۲ هزار تن گندم کشاورزان زنجانی

خرید تضمینی بیش از ۳۲ هزار تن گندم کشاورزان زنجانی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از خرید تضمینی ۳۲ هزار و ۸۸۴ تن گندم کشاورزان زنجانی تا مورخ ۲۰ تیرماه سالجاری در استان خبر داد.

 

به گزارش ندای شهروند به نقل از روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی اله زمانی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی، اظهار کرد: ۳۲ هزار و ۸۸۴ تن گندم کشاورزان که در سال زراعی ۱۴۰۲ برداشت کرده اند از طریق ۱۹ مرکز فعال ملکی و خصوصی در استان خریداری می شود.

 

ولی اله زمانی با اشاره به اینکه محموله‌های گندم تحویلی گندمکاران افزایش داشته است، اظهار کرد: تاکنون ۴۵۶۰ محموله گندم از ۱۷۴۴ گندمکار خریداری و در سلیوهای ملکی و خصوصی جهت برنامه ریزی در تامین آرد و نان شهروندان ذخیره شده است.

 

وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم ۱۵ هزارتومان تعیین شده است.

 

زمانی با اشاره به اینکه هماهنگی لازم جهت پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده انجام شده است، افزود: کشاورزان میباست مدارک خود را بدون مغایرت و با ارائه کپی کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه بندی جهاد کشاورزی، جهت تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی مراجعه کنند.

 

شایان ذکر است خريد گندم مازاد بر مصرف کشاورزان زنجانی از ۲۵ خرداد ماه سالجاري آغاز و با توجه به روند برداشت گندم با به کارگيري مراکز خريد متعدد، تا تحویل آخرین محموله گندم از کشاورزان ادامه خواهد داشت.