تعویض رایگان مخازن فرسوده تاکسی‌های زنجان

تعویض رایگان مخازن فرسوده تاکسی‌های زنجان

معاون شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: مخازن سی ان جی فرسوده تاکسی‌های دوگانه در۳کارگاه مجاز در سطح این استان، بطور رایگان تعویض می شوند.

به گزارش ندای شهروندآنلاین، علی مقدم در این باره گفت : براساس ابلاغیه نوسازی مخازن فرسوده سی ان جی تاکسی های دوگانه سوز از آذر امسال در کارگاه های مجاز به طور رایگان انجام می شود.

وی در ادامه افزود : این طرح شامل تاکسی هایی می گردد که عمر مخازن سی ان جی آنها (۱۵) سال گذشته و یا مخزن آنها در مراکز معاینه فنی مردود شده باشد.

مقدم هدف از اجرای این طرح را رعایت ایمنی و سلامت جامعه عنوان کرد و گفت : مخازن سی ان جی ، تحت فشار بسیار بالایی کار می کنند و طبق استاندارد تست هیدروستاتیک مخازن یا ظروف تحت فشار در دوره های مشخص الزامیست و با توجه به حوادثی که در برخی جایگاه های CNG به دلیل ترکیدن و انفجار مخازن تاریخ گذشته یا مخازنی که در مراکز معاینه فنی مردود شده رخ داده است بنا براین تعویض اینگونه مخازن و پیاده نمودن سرنشینان خودرو قبل از ورود به محوطه جایگاه به منظور حفظ جان مراجعین و پرسنل جایگاه ها ضروری می باشد.

مقدم افزود : بر اساس این طرح ، تاکسی داران می توانند با مراجعه به سامانه GCR.NIOPDC.IR نسبت به ثبت نام برای تعویض مخزن های فرسوده خود اقدام کنند تا برای آنها نوبت داده شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه از سال ۱۳۹۹ تاکنون حدود سه هزار دستگاه خودروی عمومی در استان زنجان به طور رایگان دوگانه سوز شده اند تاکید کرد : طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی باهدف افزایش مصرف سی ان جی و کاهش آلودگی زیست محیطی در حال اجرا است.