تخصیص اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های کنترل سیلاب و آبخوان‌داری

تخصیص اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های کنترل سیلاب و آبخوان‌داری

معاون آبخیزداری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی آبخیزداری برای اجرای پروژه های حفاظت خاک؛ کنترل سیلاب و آبخوان داری به تصویب رسیده است.

به گزارش ندای شهروند به نقل از روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، جعفر بیات، اظهار کرد: این اعتبارات در حوزه‌های آبخیز شهری ابهر،  کینه ورس، خوشنام، سفید کمر، اندآباد، سهرورد و چهرآباد به تصویب رسیده و عملیات اجرایی در حوزه سهرورد شهرستان خدابنده از آبان ماه گذشته آغاز شده است.

وی تصریح کرد: همچنین مبلغ ۲۰۰میلیارد ریال نیز از محل طرح ملی محرومیت‌زدایی مصوب شده که در صورت ابلاغ و تخصیص آن عملیات مشابه در حوزه‌های آبخیز سونتو، دوزکند و اردجین به اجرا خواهد رسید.

این مسئول یادآور شد: پروژه آبخیزداری روستای یحیی آباد در شهرستان زنجان نیز از آبان ماه آغاز شده و پس از  تخصیص اعتبارات مصوب استانی و گذر از اقلیم سرد و یخبندان پروژه‌های کنترل سیلاب روستاهای بهرام بیگ، کهیا، رضا آباد، کینه ورس، خویین، دلایر، بلند پرچین و خیرآباد ماهنشان آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: مطلب قابل توجه این است که اهالی روستای قلعه جوق در حوزه آبخیز سهرورد بشدت با مشکل کمبود آب شرب داشتند که در سفر رئیس جمهور درسال قبل در یک کلیپ پخش شد و خوشبختانه با شروع اقدام آبخیزداری و آبخوان­داری این مشکل با مشارکت مردم وهمکاری یک خیر آبخیزداری رفع شده است.