روستاهای توده‌بین، قره آقاج، و گلی شهرستان ابهر به نسل چهارم اینترنت متصل شدند

روستاهای توده‌بین، قره آقاج، و گلی شهرستان ابهر به نسل چهارم اینترنت متصل شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان از دسترسی ۱۲۳ خانوار در سه روستای توده بین، قره آقاج، و گلی در شهرستان ابهر در استان زنجان به نسل چهارم اینترنت تلفن همراه خبر داد.

به گزارش ندای شهروندآنلاین، حامد سرایی ضمن سنجش وضعیت پروژه های توسعه ارتباطات روستایی، از اتصال سه روستای توده بین با ۵۸ خانوار، قره آقاج با ۳۶ خانوار، و گلی با ۲۹ خانوار جمعیت واقع در بخش مرکزی شهرستان ابهر در استان زنجان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت ۴G تلفن همراه خبر داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان افزود: در این سنجش وضعیت، علاوه بر ارزیابی کیفی وضعیت ارتباطات و اینترنت در روستاهای توده بین، قره آقاج، و گلی، با تعدادی از اهالی این روستاها ارتباط تصویری برقرار شد.

وی اظهار کرد: علیرغم توسعه قابل توجه در ارتباطات روستایی طی چهار سال گذشته، با این حال تعدادی از روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان فاقد ارتباطات و اینترنت هستند، از این رو اولویت این اداره کل در بهره مندی اهالی این روستاها از اینترنت است.

سرایی گفت: برای راه اندازی دسترسی ۴G در روستاهای مذکور جمعاً مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است که جهت اجرا به شرکت ارتباطات سیار(همراه اول) واگذار شده است.