برای جوانی جمعیت بایدطرح جامعی داشته باشیم نماینده ولی فقیه در استان در جلسه قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت:

برای جوانی جمعیت بایدطرح جامعی داشته باشیم

نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید طرح جامعی برای مسأله جوانی جمعیت داشته باشیم و از تئوری به مرحله عمل برسیم فقط حوزه علوم پزشکی، رسانه و بحث اقتصاد و غیره نیست مباحث متعددی از بحثهای فرهنگی و اقناع سازی باید انجام شود.

به گزارش ندای شهروند، آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جلسه قرارگاه دانشگاهی جوانی جمعیت که صبح امروز با حضور دکتر صابر جباری، رئیس اداره جوانی جمعیت وزارت بهداشت تشکیل شد؛ گفت: در حال حاضر پیری جمعیت مسئله مهمی در کشور هست که هنوزهم احساس خطر جدی در مورد این مسئله نکردیم، نقشه راه جمعیت را مقام معظم رهبری مشخص کرده اند و بقیه فعالیت ها ریل گذاری است برای رسیدن به هدف که باید براساس رهنمودهای ایشان پیش برویم.

وی تأکید کرد: زمان آن رسیده که وارد میدان شویم و همه دستگاهها و سازمانها هماهنگی داشته باشند و جزیره ای عمل نشود.

امام جمعه زنجان به اجرای طرح نفس و موفقیت این طرح اشاره نمود و گفت: سقط جنین نوعی رفتار جاهلیت است و طبق آیه قران کریم که خداوند متعال می فرماید: “وَلَا تَقْتُلُوا أَوْلَادَکُمْ خَشْیَهَ إِمْلَاقٍ”(هرگز فرزندان خود را از ترس فقر به قتل مرسانید که ما رازق آنها و شما هستیم، زیرا این قتل فرزندان بسیار گناه بزرگی است.)، الان هم اگر کسی که بدون بهانه فرزند خود را سقط می کند قتل نفس انجام داده و گناه بزرگی مرتکب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: بعد از چند سال اظهار نگرانی کردن در مورد جمعیت و طرح و ایده دادن باید همه در کنار هم جمع شد و راه حلی عملیاتی برای این قضیه در اختیار مردم گذاشت.
وی با اظهار خوشبینی ازبرنامه های جوانی جمعیت توصیه نمود؛ برنامه طرح نفس در شورای اداری مطرح شده ولی اگر رسانه ای شود در آ‌گاه سازی مردم بسیار تأثیرگذار است.

فرهنگ سازی در جوانی جمعیت بسیارمهم است
حجت الاسلام مجیدنقی لو مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در این جلسه گفت: در قضیه جوانی جمعیت بهبود وضعیت اقتصادی از بدیهیات است ولی عمده مسأله در کنار اقتصاد اولویت فرهنگ است.

وی افزود: پرداختن به جوانی جمعیت به صورت مستقیم شاید نتواند انتظارات را برآورده کند می توانیم با پرداختن به مسایل پیرامونی این قضیه منجمله ؛ آثار ناخوشانید پیری و یا تنهایی و تربیت ناسالمی که در تک فرزندی شاهد خواهیم بود یا بحث سقط جنین و آسیب های آن اگر ورود جدی داشته باشم نتیجه خواهد داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تأکید کرد: فرهنگ سازی بسیار مهم است و کار جدی می طلبد.