انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایستگاه تعیین هیات های اجرایی

انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایستگاه تعیین هیات های اجرایی

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: برابر قانون ، دو هفته قبل از ثبت‌نام نهایی داوطلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط فرمانداران مراکز حوزه های انتخابیه تشکیل شود.

ابوالفضل رفیعی در گفتگو با ندای شهروند، گفت: طبق تقویم انتخاباتی ۱۳ مهر تا ۱۹ مهر ، زمان تشکیل هیات های اجرایی حوزه های انتخابیه می باشد.

وی گفت: هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه به ریاست فرماندار/ بخشدار ، با عضویت یک حقوقدان با معرفی کتبی و رسمی رئیس کل دادگستری استان، رئیس ثبت احوال حوزه انتخابیه و ۸ نفر معتمد محلی تشکیل می شود.

به گفته رییس ستاد انتخابات استان ؛ فرمانداران و بخشداران موظفند حداکثر ۴۸ ساعت پس از آغاز مهلت یک هفته ای مشخص شده در قانون برای تعیین معمتدان اصلی و علی البدل عضو هیات اجرایی، ۳۰ نفر از شخصیت های دینی ، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ، علمی ، اقتصادی و حقوقی معتمدین محلی را از بین اقشار واجد شرایط در ماده ۴۱ قانون به منظور تایید صلاحیت به هیات نظارت مربوط معرفی نمایند و پس از این مرحله و توافق با هیئت نظارت در خصوص لیست معتمدین، بلافاصله با حضور اعضای حقوقی و هیات نظارت جلسه ای برگزار خواهند کرد و حداقل با حضور ۲۰ نفر از معتمدین و با رای مخفی ، ۸ نفر را به عنوان معتمد اصلی و ۵ نفر را بعنوان معتمدان علی البدل برای ادامه کار انتخاب خواهند کرد.

رفیعی با بیان اینکه هیئت اجرایی یکی از جلوه های مردمی بودن برگزاری انتخابات است گفت: هیات های اجرایی در تمامی مراحل اجرایی انتخابات نقش آفرین هستند و توسط معتمدین که گلچینی از اقشار مختلف مردم هستند انتخاب می شوند.

ثبت نام نهایی از داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از مرحله پیش ثبت نام تاییده گرفته اند، ۲۷ مهر به مدت هفت روز خواهد بود.

انتخابات دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی و دوره ششم مجلس خبرگان روز ۱۱ اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.