اصلی ترین مشکل طارم؛ آب است

اصلی ترین مشکل طارم؛ آب است

استاندار زنجان گفت : در حوزه کنترل آب های سطحی در استان عقب ماندگی داریم و با پیگیری هایی که در جریان است امیدواریم این کاستی مرتفع شود.

به گزارش ندای شهروندآنلاین، محسن افشارچی در شورای اداری شهرستان طارم با بیان اینکه رویکرد مدیریتی استان پیگیری مجدانه اجرای طرح های اساسی است، افزود: مدیران اجرایی باید توجه داشته باشند که با پیگیری های زیاد گشایش های زیادی اتفاق می افتد.

وی ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: دولت سیزدهم مفتخر به تمجید رهبری شد و این امر موجب انرژی مضاعفی برای حرکت بیشتر در مدیران اجرایی است و باید این تمجید را قدر بدانیم.

افشارچی به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مسئله پیگیری و محکم کارکردن دولت اشاره کرد و افزود: جهت گیری دولت پیگیری کارهایی است که سال های سال است روی زمین مانده و در این مسیر موفقیت هایی هم به دست آمده است.

وی ادامه داد: برای جبران عقب ماندگی ها در حوزه آب اصرار داریم و این موضوع را از وزارت نیرو پیگیری می کنیم و امیدواریم گره های اعتباری در این خصوص را در سفر دوم رییس جمهور حل کنیم.

وی همچنین به لزوم افزایش بهره وری در آب تاکید کرد و گفت: پروژه های متعددی در این راستا در سطح استان در دست پیگیری و اجرا است.

افشارچی با بیان اینکه در حوزه راه های طارم اقدامات مختلفی از قبیل روکش آسفالت برای بهینه کردن مسیرهای ارتباطی انجام می شود، گفت: محور بناب به دیزج که مدت ها راکد مانده بود، امسال ۸۰ میلیارد تومان برای پیشبرد آن اختصاص یافت و با تکمیل این طرح فاصله طارم تا مرکز استان تا ۴۰ دقیقه کاهش می یابد.

وی در خصوص رفع مسایل بیمارستان شهدای طارم بر لزوم توسعه سرویس های پایه مثل اورژانس و سی تی اسکن و امکانات آزمایشگاهی و تشخیصی تاکید کرد و گفت: وجود این خدمات میزان مراجعه برای دریافت خدمات را در شهرستان افزایش می دهد و از مراجعه ساکنان طارم بن مرکز استان می کاهد.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدمات انجام شده در حوزه گاز رسانی در سطح استان اشاره کرد و گفت: در این خصوص برخی ناهماهنگی ها هست که مشکلاتی را ایجاد می کند و لازم است مردم همکاری بیشتری را داشته باشند.

بهره برداری از پروژه های آبیاری تحت فشار در اراضی روستاهای میرزاخانلو و غلام چمن، بهره برداری از چند پروژه راهسازی، افتتاح یک مجتمع خدماتی رفاهی، بهره برداری همزمان از چند طرح گاز رسانی و حضور در جلسه شورای اداری شهرستان از برنامه های سفر یک روزه استاندار زنجان به طارم بود.