اصلاح الگوی مصرف وظیفه‎ای فراسازمانی است

اصلاح الگوی مصرف وظیفه‎ای فراسازمانی است

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر ضرورت همکاری سازمان نظام مهندسی و شرکت گاز در راستای بهینه سازی مصرف انرژی، گفت: اصلاح فرهنگ مصرف گاز و بهینه سازی آن یک امر فرا سازمانی است.

 

به گزارش ندای شهروند آنلاین، رحیم سلیمانی نژاد در جلسه هماهنگی و همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و شرکت گاز استان زنجان با اشاره به مبحث ناترازی شبکه گازرسانی افزود: باید در راستای مدیریت، بهینه سازی و اقدامات اصلاحی مصرف گاز در استان برنامه‌ریزی و هماهنگی حداکثری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اصلاح فرهنگ مصرف انرژی یک عزم ملی و فراسازمانی می‌طلبد، خاطر نشان کرد: بیهنه سازی مصرف سوخت و اصلاح الگوی مصرف آن یک امر فراسازمانی است که همکاری بین سازمان‌ها ، شرکت‌های دولتی و غیردولتی و عموم مردم الزامی است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به توان بالای کارشناسی در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حضور مهندسین خبره و مجرب، خواستار بهره‌گیری از ظرفیت دانش و تجربه آنان در راستای اجرای طرح بهسازی موتورخانه‌های سیستم‌های گرمایشی شد.

سلیمانی نژاد همچنین با اعلام آمادگی شرکت گاز زنجان برای برگزاری کلاس‌های آموزشی ویژه طراحان، مجریان و ناظرین اجرا و بهسازی موتورخانه‌ها، بر ارتقا سطح دانش آنان پیرامون بهینه سازی مصرف انرژی تاکید کرد.

وی با اشاره به تاثیر همکاری سازمان‌های دخیل در امر انرژی با شرکت گاز زنجان در زمینه اصلاح الگوی مصرف در جامعه یادآور شد: تشکیل کمیته‌ای از نمایندگان سازمان‌های دولتی دخیل در امر انرژی استان در راستای بهینه سازی مصرف سوخت، می‌تواند موثر و کارساز باشد.

 

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان آماده همکاری فنی در زمینه ممیزی‌های انرژی است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با ابراز خرسندی از همکاری‌ها و تعاملات سازنده موجود با شرکت گاز استان، از آمادگی سازمان نظام مهندسی ساختمان برای همکاری فنی در زمینه ممیزی‌های انرژی در استان خبر داد.

حامد نظری با اشاره به توافقات گاز زنجان و سازمان آموزش و پرورش در خصوص بهسازی موتورخانه‌های مدارس و تاکید بر انجام بازدیدهای دوره‌ای این سازمان از موتورخانه‌ها، افزود: از این پس موضوع انرژی و موارد نیازمند کنترل آن یکی از برنامه های اصلی در بازدیدهای نظام مهندسی ساختمان استان زنجان خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیتهای سازمان نظام مهندسی ساختمان در راستای بهینه سازی مصرف گاز در ادارات و سازمانهای دولتی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود نیروی کارشناسی دارای مهارت لازم، این سازمان آمادگی همکاری در زمینه ممیزی انرژی ساختمان‌های اداری و سازمان‌های دولتی را دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان از آغاز گفتگوها و تعاملات با شهرداری زنجان به منظور جاری سازی الزامات مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان خبر داد و اذعان کرد: عملیاتی شدن این طرح تاثیر فراروانی در کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها خواهد داشت.

گفتنی است؛ در پایان مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه، با ارائه گزارشی از نتایج بهسازی موتورخانه‌ها در سال‌های گذشته و ارزیابی نقاط ضعف و قوت آن، موضوعاتی مانند ممیزی فنی انرژی صنایع، نحوه همکاری در ادامه بهسازی موتورخانه‌ها، امضاء تفاهم نامه‌های جدید بین دو سازمان، همکاری‌های آموزشی و بررسی وضعیت تاسیسات گازرسانی ساختمان‌های با قدمت بالا مورد بحث و کارشناسی قرار گرفت.