احداث بزرگراه حکمت با تمرکز بر ” ۷ منزل “

احداث بزرگراه حکمت با تمرکز بر ” ۷ منزل “

سید البرز حسینی عضو هیئت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زنجان ازاحداث بزرگراه حکمت با تمرکز بر ” ۷ منزل ” خبرداد.

به گزارش ندای شهروند، سید البرز حسینی عضو هیئت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زنجان در سومین جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زنجان که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، با بیان اینکه برای اولین‌بار بزرگراه فرهنگی به نام «حکمت» حد فاصل بین سهرورد در زنجان تا همدان به طول ۱۴۶ کیلومتر در حال احداث است، گفت: این بزرگراه یک منطقه ویژه فرهنگی و از ابتکارات دولت مردمی سیزدهم است و تاکنون در کشور،  منطقه ای با این ویژگی ساخته نشده است.

سید البرز حسینی در سومین جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی زنجان با بیان اینکه قریب به ۱۲ سال است که بحث بنیاد سهروردی و شرایط ایجاد آن کلید خورده و اساسنامه آن تشکیل شده است اظهار کرد: اما در چندین سال گذشته بنا به هر دلیلی بخشی از کار این بنیاد بر روی زمین مانده است.

وی با اشاره به اینکه موسسه‌ای ‌ای به صورت موازی از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده و پیگیر بحث امورات فلسفه  حکمت شیخ اشراق است، افزود: باید موضوع پیگیری ‌شود، تا ما بتوانیم از فضای ایجاد شده این موضوع که منشا آن استان زنجان است به نحو شایسته‌ای از ظرفیت‌های این حکیم فرزانه در جهت توسعه شهرستان و استان و ابعاد آن در سطح ملی و بین‌المللی استفاده کنیم.

حسینی خاطرنشان کرد: اگر ما بخواهیم این مجموعه را به یک تعالی برسانیم قطع به یقین یک مطالعه جامع در خصوص نحوه ایجاد ساختار توسعه‌ای باید به یک جمع‌بندی برسیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این راه، وزارت صمت و راه و شهرسازی پای کار این موضوع آورده ایم تصریح کرد: در راستای اتصال این محور به سلطانیه و کبوتر آهنگ، ایجاد باند دوم ورودی شهر سهرورد در حال مطالعه است.

حسینی ضمن تشریح کروکی جاده فرهنگی “حکمت” افزود: ۷منزل جاده حکمت (سلطانیه- قیدار)، (ابهر-قیدار)، (آوج و آبگرم- روستای حصار جوقین)، (همدان-روستای حصار جوقین)، (روستای حصار جوقین-کرسف)،(کرسف-بیجار) و (کرسف- سهرورد) را شامل می شود.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد جلسه ی آتی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگان ولی فقیه در استان زنجان و همدان و نمایندگان مجلس استان زنجان و همدان و همچنین استانداران زنجان و همدان در خصوص اهداف اجرایی این بزرگراه فرهنگی کشور در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود.