ابراز همدردی و تسلیت مسوولان زنجان در شهادت رییس جمهور مردمی

ابراز همدردی و تسلیت مسوولان زنجان در شهادت رییس جمهور مردمی

مسوولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان روز دوشنبه با صدور پیام هایی، شهادت آیت الله رییسی رییس جمهور مردمی و همراهان او را در حادثه سقوط بالگرد تسلیت گفتند.

به گزارش ندای شهروند، روز گذشته بالگرد حامل رئیس جمهور ـ که برای افتتاح سد خداآفرین به منطقه مرزی رفته بود ـ در مسیر بازگشت به تبریز، دچار سانحه شد.

این بالگرد علاوه بر رئیس جمهور، حامل وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی بود که همگی به فیض عظیم شهادت نایل آمدند.

مسیر پرافتخار خدمتگزاری را با قدم‌های مستحکم‌تر طی خواهیم کرد

سپاه انصارالمهدی (عج)‌ استان زنجان تاکید کرد: همانطور که رهبر عزیزتر از جانمان فرمودند که “مطمئن باشید هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید” ما نیز این اطمینان را می‌دهیم که قطعا این مسیر پر افتخار خدمتگزاری را تا رسیدن به آرمان‌های والا و مقدس آن با عزمی راسخ و قدم هایی مستحکم‌تر طی خواهیم کرد.

سپاه زنجان در پیامی شهادت رئیس جمهور کشورمان و همراهان را تسلیت گفت و افزود:‌ شهادت هنر مردان خدا و مزد و پاداش مجاهدت‌ها و تلاش‌های بنده‌های برگزیده، مخلص و مجاهد است که خداوند متعال به آنان عطا می‌کند.

امروز باب دیگری از ابواب شهادت به روی خادم الرضا آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور خستگی ناپذیر و با اخلاص ایران اسلامی و همراهانشان گشوده شد که همگی در مسیر احیای اسلام ناب محمدی(ص) و تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم برداشته و لبیک گویان به ندای نائب امام زمان(عج) سر از پا نمی شناختند.

شهادت آیت الله رییسی قلب های ملت ایران را در بهت فرو برد

سازمان بسیج ورزشکاران استان زنجان نیز با صدور پیامی، شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور را تسلیت گفت و افزود: خبر شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور و همراهان ایشان در پی وقوع حادثه سقوط بالگرد، قلب‌های‌ ملت ایران و جامعه ورزش را در بهت و اندوه فرو برد، بدون شک این ضایعه فقدانی بزرگ و جبران‌ناپذیر است و داغی است که به آسانی تسلی نمی‌یابد.

ایشان در دوران مسئولیت‌های مختلف، همواره منشاء خیر و برکات فراوانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند و خدمات ارزشمند ایشان به ویژه در کسوت ریاست جمهوری، ماندگار و در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد.

تبعات این ضایعه ملی بر کسی پوشیده نیست

مدیر عامل و هیات ‎مدیره شرکت صنایع کشاورزی و کود (پتروشیمی) زنجان نیز در پیامی با تسلیت این واقعه به همگان، از پیشگاه باری تعالی علو درجات ایشان، شکیبایی بازماندگان و عبور سرفرازانه میهن عزیزمان را از این حادثه تاریخی، مسالت و تاکید کردند:‌ تبعات این ضایعه ملی بر کسی پوشیده نیست اما شرکت پتروشیمی زنجان از فقدان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ضایعه‌ای مضاعف و فقدانی وصف‌ناشدنی را تجربه می‌کند.

هم‌وطنان عزیز بالاخص هم‌استانی‌های گرامی و سهام‌داران وفادار این طرح ملی، حمایت خاصه و توجه ویژه رئیس‌جمهور محترم را در دوران زعامت آن سفر کرده به خوبی درک کرده‌اند، حاصل خدمت ایشان به استان، پیشرفت بازگشت‌ناپذیر پروژه و رفع موانع اساسی ساخت آن بود و اینک مدیران این شرکت متعهدند با همّت بیشتر، آرزوی مردم استان و نیز آن رئیس جمهور فقید را در آینده‌ای نزدیک با رسیدن به تولید محقق کرده و برگی به دفتر باقیات صالحات آن گرامی الصاق کنند.

شهادت راه جاودانگی است

فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز در پیامی شهادت رئیس جمهور محبوب و همراهان شهیدش را به همه همکاران خدوم و مردم غیور استان تسلیت گفت و افزود: شهادت راه جاودانگی است؛ در این مسیر تنها مردان بزرگ و الهی در آمد و شد هستند؛ بی پروا در راه خدمت به خلق الله از تخت و پایتخت و هرآنچه تعلق است گذشته و خود را به میان مردم رسانده و در میدان عمل قدم می گذارند و دغدغه خدمت، خدمت و باز خدمت را دارند.

مجاهدت یعنی همین (خدمت ) و خدمت یعنی اینکه خود را از آسایش و رفاه مرکز به محرومیت حاشیه و مرز برسانی و پای درد و دل عشایر و دهقانان و روستائیان بنشینی و به خواسته هایشان جامه عمل بپوشانی.

مسلما نبودشان ضایعه جانگداز و جبران ناپذیر است ولی به فرموده مقام معظم رهبری هیچ خللی در کار کشور ایجاد نخواهد شد و همه ما ادامه دهنده راه شهدای خدمت و خدمتگزار مردم هستیم.

رییسی مزد سالها خدمت مخلصانه و صادقانه خود را گرفت

رئیس کل دادگستری استان زنجان نیز در پیامی، گفت: خادم الرضا (ع) رئیس جمهور محبوب و مردمی ملت ایران در شب ولادت ثامن الحجج امام رضا (ع) آسمانی شد و مزد سال‌ها خدمت مخلصانه، صادقانه و عارفانه خود را در این شب عزیز از شمس الشموس امام هشتم شیعیان دریافت کرد.

بی شک آیت الله رئیسی از جمله دولتمردان نظام و ایران اسلامی بود که عمر شریف خود را در راه خدمت به انقلاب و مردم شریف ایران صرف کرد و ولایت مداری، عدالت محوری و مردم گرایی را در اولویت و در رأس امور زندگی و کاری خود قرار داد.

تلاش‌های خالصانه و خستگی‌ناپذیر حضرت آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی در طول حیات پُربرکت‌شان بیش از چهار دهه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران در مسئولیت‌های مهمی نظیر ریاست قوای قضائیه و مجریه، عضویت در هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تأییدی بر کمال شایستگی‌ها و توانمندی‌های ایشان است که همواره در مسیر خدمت جلب رضایت خداوند و آرامش ملت را در نظر داشت.

شخصیت و مواضع انقلابی رئیس جمهور شهید در خاطر ملت قدرشناس ماندگار خواهد بود

امام جمعه و فرماندار سلطانیه نیز تاکید کردند: رئیس جمهور خستگی ناپذیر که خود را وقف خدمت کرده بود و دوران کوتاه ریاست جمهوری ایشان مملو از تقیّد و پاسداری از ارزشها و مواضع انقلابی، مردمداری و خدمت خالصانه به مردم بود و قطعا یاد و خاطره و شخصیت و مواضع انقلابی رئیس جمهور شهید در خاطر ملت قدرشناس ماندگار خواهد شد.

اینجانبان با تسلیت شهادت رییس جمهور خدوم و محبوب القلوب حضرت آیت الله رییسی و همراهانش دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر جهادی امور خارجه، آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و سایر همراهان را به محضر امام عصر( عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(دام ظله العالی) و به خدمت مردم ولایت مدار و شهید پرور شهرستان سلطانیه تسلیت می گوییم و بدون تردید امیدواریم با رهبری های مقام معظم رهبری هیچ خللی در کشور ایجاد نخواهد شد.

آیت الله سیّد ابراهیم رئیس‌الساداتی ۶۴ ساله هشتمین رئیس‌جمهور ایران بود.

وی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد بود و مسئولیت‌هایی چون ریاست قوه قضاییه و معاونت اول این قوه، دادستانی کل کشور، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نائب رئیسی مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی را در کارنامه داشت.