آغاز عملیات رفع خاموشی سیستم روشنایی در محورهای زنجانرود

آغاز عملیات رفع خاموشی سیستم روشنایی در محورهای زنجانرود

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زنجانرود گفت: در راستای ارتقای ایمنی تردد شبانه، عملیات رفع خاموشی سیستم روشنایی در محورهای شهرستان آغاز شد.

به گزارش  ندای شهروند به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان،میثم زارعی گفت: این اداره با برخورداری از ۱۶ کیلومتر سیستم روشنایی، جزو ادارات با بیشترین سیستم روشنایی در حوزه‌های استحفاظی استان است که نظارت و گزارشات هفتگی جهت ارائه دستور کار و صورت جلسات لازم جهت رفع خاموشی در حال انجام می‌باشد.

وی اظهار کرد: این طرح با رعایت اصول ترافیکی و پیشگیری از حوادث به اجرا درآمده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان‌رود به خاموشی‌های در حدود ۷۰ درصد سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: در حال حاضر این میزان از خاموشی‌ها به حداقل رسیده و با پیگیری‌های لازم، اکنون در وضعیت مطلوب و زیر ۲۰ درصد خاموشی قرار داریم.

زارعی در ادامه به تلاش‌های این اداره در سطح محورهای تحت پوشش خود اشاره کرد و تصریح نمود: برای رفع خاموشی‌های کامل همچنین نگهداری و رفع خاموشی‌های احتمالی در صورت تامین اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان اقدام خواهد شد.

وی افزود: سیستم روشنایی، چراغ چشمک‌زن و برج‌های نوری، نقش تعیین‌کننده و تاثیرگذاری در افزایش ضریب ایمنی جاده و کاهش تصادف دارند که دستور کار لازم جهت رفع و بهسازی چراغ چشمک‌زن و برج‌های نوری نیز ابلاغ گردیده است.